| FcSb_Eduard_1999 a întrebat:

Salut.As vrea sa-mi cumpar un mercedes s class 320cdi w221, 235cp,an 2009. M-ar interesa si pe mine urmatoarele:
-Ce probleme poate aparea pe parcurs sau des intalnite.
-Ce consum urban si extra-urban.
Funda

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am inteles niciodata persoanele care isi cumpara masini cu motor de 3 litri si oricum vor scoate o caruta de bani din buzunar pentru taxe si asigurari de ce le mai intereseaza consumul? Ca e 9l si ca e 14l mai conteaza cand iti permiti sa platesti 1000euro impozit pe an?

| FcSb_Eduard_1999 explică (pentru suntserios):

1.Mai mult pentru defecte am pus această întrebare.
2. Dacă îmi iau o masina putin mai scumpă și cu motor de 3l asta nu inseamna ca trebuie sa si consume 20, sunt de ajuns taxele...

| suntserios a răspuns (pentru FcSb_Eduard_1999):

Ba inseamna ca poate sa consume si 20, ca de aia o iei cu motor asa mare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Consum de 15% imi permit eu, la o masina de 500€. Ar fi o problema 20%? Cred ca n-ai auzit cati cilindri are, si cat cantareste masina aia. 20% in anumite conditii e bun.