| DJohnny a întrebat:

Ce consum are un Mercedes C class in general?

Răspuns Câştigător
| xNoNaMe a răspuns:

Asta depinde de capacitatea cilindrica, cutie manuala/automata si motorizare. Daca spre exemplu ai un C320 benzina si sa mai fie si hidramat, te rupe, dar daca e diesel, cutie manuala, in jur de 8-9% dar poate sari si peste 10-12%, depinde, spune-mi te rog un model de care ai fi interesat iar eu voi reveni cu un raspuns.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Intre 5 si 40L

| Sofer a răspuns:

Daca e diesel consumul variaza intre 5% si 6% depinde de model.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un 2,2 diesel, cutie automata nu trece de 6%.

| Ronald0 a răspuns:

Consumul depinde foarte mult de motorizare! Nu ai cum sa generalizezi.