| Alex94BC a întrebat:

Salut,as vrea sa-mi iau ca prima mea masina un Fiat Grande Punto 1.3 90 CV,am inteles ca se gaseste doar pe motorina, eu sunt nevoit de doua ori pe an sa fac Romania-Italia, ar fi un dezavantaj ca masina e disel? Ar fi mai bun un 1.4 Benzina? S-AR COMPORTA BINE MASINA LA UN DRUM ASA DE LUNG ( 2, 000 km )? Multumesc mult! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

E chiar foarte ok, iesi mai ieftin la cheltuiala cu combustibilul. Cat timp nu o tii in 4000-5000 ture consuma mult mai putin decat un benzinar.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dieselul e ok la drumuri lungi, plus consuma mult mai putin