| DanielGeorgeGD94 a întrebat:

Buna TPU as dori sa imi cumpar un bmw 525d 218 cp din 2012 ce parere aveti despre el? e greu de intretinut? consuma mult?

5 răspunsuri:
| vw9378 a răspuns:

Motoarele 6 in linie montate longitudinal de la BMW sunt dupa parerea mea cele mai rafinate dieseluri de pe piata. Fiind de generatie noua, nu consuma mai mult de 12 in oras, maxim 13. Fiabilitatea este foarte buna. Trebuie sa intelegi, costurile de revizii sunt foarte mari intrucat este un brand premium.

| RobertMoon a răspuns:

Masina asta e intre 10, 000euro si 25.000, normal ca consuma mult 2500cm3, dar s-ar putea sa nu coste asa mult daca o inmatriculezi pe Bulgaria si pui instalatie de GPL laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa ma sa inteleg, vrei sa iti iei o masina de peste 25. 000euro si te mai intrebi de consum si costurile de intretinere?

| Celcareajuta a răspuns:

535d 2013 automat consum 7% intern 5% extern direct de la vecinu happy a zis ca merge acu o luna cu cat mergea inainte o saptamana

| paulmicutz a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar sincer acuma trezeste-te la realitate tinere, nu mai visa la o masina care costa cat un apartament.O data ce ti-ai lua o astfel de masina nu ti-ai mai pune intrebarea daca costa mult intretinerea si daca iti permiti sa-i bagi motorina...