| tavy1992 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un renault clio 1.5 diesel 90 cp. Ce parere aveti? As vrea sa stiu daca sunt bune, unii zic ca sunt exact ca un logan si sunt proaste.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu recomand... in interior are un plastic ordinar care dupa 25.000-30.000 de km bat si troncane, finisajele lasa de dorit, motor prost, piese enorm de scumpe, tin jumatate cat cele de la Volkswagen si sunt cu aproximativ 20% mai scumpe. Sunt bani tai, faci ce vrei, dar eu nu i-as da pe un Renault...

| 0rlando a răspuns:

În principiu Logan și Clio, sunt cam una și aceeași, dar eu merg zilnic cu Clio diesel și se comportă exemplar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-l testezi bine si totul da ok, merita, DAR ai grija sa aiba 90 CP si nu 65-70!