| AdyAdytzu25 a întrebat:

Aseara tatal meu cand a iesit din curtea fabricii a fost lovit in lateral de o masina care venea din stanga lui. Acesta nu a vazut.o din cauza statiei de autobuz care este amplasata la 10m distanta de poarta fabricii pe partea stanga langa partea carosabila, autobuzul stationand de fiecare data cand angajatii ies de la munca. A recunoscut ca este vinovat dar as vrea sa stiu daca pot face ceva in privinta statiei de acolo daca se poate muta sau cum pot afla daca au autorizatie pentru statie fix langa poarta fabricii. Multumesc frumos.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti sa-l inveti pe taica-tu cum se intra in carosabil pe conditii de vizibilitate 0.
Cu statia nu ai ce face, poarta fabricii nu este considerata intersectie, drept urmare singura interzicere in zona ei este parcarea/blocarea ei, fiind o cale de acces ca oricare alta.