| samiZiciPompier a întrebat:

Se vorbeste asa mult de coronavirus de o luna incoace. Vor ramane in istorie vremuile astea! Credeti ca vom avea si o statie de autobuz "Coronavirus"? Sau de metrou: "Urmeaza statia Coronavirus cu peronul pe partea stanga".
Poate vom avea o statuie a virusului pe undeva langa vreun spital. Ce ziceti?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hai, că esti amuzant, pompierule!

| johnnny123 a răspuns:

De ce, acum avem vreo statie numita "Gripa spaniola", "Ciuma bubonica" sau "SIDA"?

| sopranaCadaverica a răspuns:

Coronavirus e de fapt denumirea subfamiliei de virusuri. (Coronavirusuri) Care exista sub aceasta denumire inca din anii '30 la animale. Cele umane au fost descoperite in '60.
Virusul in sine se numeste SARS-CoV-2.
Statuie pentru ce? Trebuie adulate virusurile acum? laughing

| samiZiciPompier explică (pentru sopranaCadaverica):

Poate sunt oameni care vor sa aduca ofranda ca sa nu se infecteze.

| samiZiciPompier explică:

Normal ca nu. Pe vremea aia nu erau statii

| Andreeea0000 a răspuns:

????