| Windwalk3r a întrebat:

Salut.
Astazi am fost declarat admis la proba practica a examinarii pentru obtinerea permisului de conducere. Am si eu o intrebare. Permisul stiu ca-mi va veni in aproximativ o saptamana prin posta, poate mai repede...eu nu am voie sa circul pana atunci, nu? Dupa ce am fost declarat admis mi s-a inmanat acea fisa in care este precizat faptul ca am fost admis, intrebarea mea este daca pot conduce pe baza acestei hartii pana imi va sosi permisul. Am citit si pe internet sa vad ce spun ceilalti, dar normal ca parerile sunt impartite. Stiu ca nu mor pentru o saptamana de asteptat, doar ca as prefera sa incep sa conduc pe distante mici cat mai repede pentru a ma obisnui cu masina.
Mersi frumos!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu conduce pana nu ai permisul. Nu stii peste ce politisti poti da si e pacat sa ai probleme pentru cateva zile in plus.

| TheGentleman a răspuns:

Du-te și cere dovadă de la Poliție și dă-i pedală! happy

| adryang78 a răspuns:

Nu poți. Fișa aceea n-are legătură cu șofatul, este doar o metodă de evidență pentru a ți se elibera permisul de conducere. Dacă nu ți s-a dat o dovadă înlocuitoare trebuie să aștepți, altfel, dacă ești oprit în trafic, ți se va face dosar penal.

| Windwalk3r explică (pentru TheGentleman):

Din cate am inteles nu se mai dau dovezi de cativa ani buni