| Emy23 a întrebat:

Astazi am fost sa alimentez la un peco. Din greseala am bagat benzina in loc de motorina. Aveam in rezervor cam 10 litri de motorina si apucasem sa bag cam 5 de benzina. Am anuntat pe cel de la peco si dansul mi-a chemat unu care tracteaza si m-a dus la un service sa-mi scoata tot din rezervor. dupa am alimentat cu motorina. vreo 20-25 litri. Mai este nevoie sa-mi fac griji in privinta masinii? am mai citit pe internet mai multe dar tot sunt ingrijorat.

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu-ti mai face griji. Si daca continuai sa-i faci plinul (dar cu motorina) tot era ok. Iarna unii mai pun cativa litrii de benzina in motorina. Nu zic ca e ok dar daca faci asta o data nu se intampla nimic.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai ai probleme

| ombladon a răspuns:

Trebuia sa faci plinul in continuare cu motorina si nu aveai probleme...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ti a golit rezevorul de ce sa iti mai faci probleme?

| pbsolver a răspuns:

Daca nu ai apucat sa pornesti masina cu terciul din rezervor, totul e ok