| Ardelean_Andrei_2000_YByH a întrebat:

Salut, am alimentat peste vreo 7-8 litri de motorina cu 3 4 de benzina, dupa am băgat 15 litri de motorina. Sunt șanse sa meargă masina în continuare...si am și făcut 100km astăzi? Voi alimenta din nou masinamaine cu motorina.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Umple rezervorul masinii cu motorina, ca sa diminueze semnificativ benzina si fii foarte atent pe viitor cu ce alimentezi, ca poti strica motorul.
Est norocos, ca cele pe motorina sunt mai greu de stricat.

| SaOCorectamPeVioletaV6 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce e ala tanc?
La restul intrebarilor faci pe inteligenta cand cineva nu scrie corect si aici dai cu mucii in fasole de rad si fasolele de dumneata.

| relian a răspuns (pentru SaOCorectamPeVioletaV6):

Tanc inseamna rezervor, asta ca idee, femeie mai baga si engleza, asta pentru ca locuieste intr-o tara unde se vorbeste engleza si chiar de nu vrei uneori mai scapi si cuvinte asa.
Cine ride de ea ca a spus tanc?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai făcut 100km parese că ai scăpat. Dar da plinul acum

| relian a răspuns:

Daca nu s-a stricat in 100 km nu vad ce mai intrebi. Vorba lu violeta umple rezervorul sau atunci trebuie sal umpli, dupa ce ai vazut ca incepusei sa bagi benzina.

Pff mergeti cu masina cu 7 litri de combustibil, mda asta e.Dar dupa ai avut bani de 15 litri, asta da laughing De ce nai bagat 30 litri sau rezervorul plin.
In sf vorba multa saracia romanului, a omului voiam sa zic, ai pus putina benzina, de aia nu s-a intamplat nimic.

Pe viitor daca mai faci greseli asa, umple rezervorul cu motorina in cazul tau, e mai sigur si oricum tot tu folosesti acea motorina.

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru relian):

Tu esti ala care merge cu rezervoru plin tot timpul?laughing Poate nu a avut bani, si a pus de cat a avut si cand a remarcat greseala s-a imprumutat. Asa stiti voi sa radeti de altii dar voi n aveti o paine in burta

| relian a răspuns (pentru Andreea99911818181):

laughing unde a spus omu ca e sarac si s-a dus sa se imprumute de bani sa puna? Eu din ce am citit totu s-a intamplat acolo cand alimenta, deci totu s-a pus la aceiasi pompa. Tu de unde ai citit ca s-a dus si sa imprumutat de bani?

Sincer eu nu umblu cu rezervorul plin mereu, dar cunosc persoane asa laughing chiar le spun, ma iau de ei, iar ei raspund ca lasa ca cine stie. Is asa unia consuma 1 sfert de rezervor, vai ma duc sa pun benzina.
Personal umplu rezervorul de fiecare data, niciodata nu am pus doara citiva litri, apoi merg pana scade sub un sfert de rezervor, uneori daca mai uit, merg si pana se aprinde lumina la bord.

Da is si oameni saraci, dar cand esrti sarac mergi cu autobuzu, de ce sa am masina si sa stau sa pun 2-3 litri. Pe aici numai pe negrii mai vezi asa laughing astia exact asa fac, mereu baga benzina de 5 dolari, cand vezi masina in drum, treci, e negtrru e clara, te uiti in jur sil vezi ca e cu o sticla de plastic se duce sa ia 1 litru laughing
E ok inteleg, fiecare pune de citi bani are, eu doara am facut observatie, daca ai obserrvat am si ras nitel, adica puneai de 6 litri, apoi deodata pui de nu stiu cit, avea omu bani la el, nu am vazut sa spuna ca s-a dus si sa imprumutat.

Sau poate nu imi ararta mie mesaju unde a scris asta.Nu am o piine in burta adica? laughing Am si piine stai linistita, ca idee nu rid de nimeni, inca odata, a fost observatie la ce s-a intamplat.
Ca idee am mers si cu autobuzu, nu m-a facut mama in masina, dar si atunci aveam bani, munceam ca si acum.

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru relian):

Mai baiatule, cum adica cine a zis ca s-a imprumutat?! Eu doar am spus si ti am dat un exemplu pentru ca ai ras in raspunsul tau. Cine c-cat a zis " Mergi cu masina dar pui de 7 litri mda laughing " ma ta cine a zis?laughing Tu ai ras de omul asta. Eu doar ti am spus ca nu e nimic amuzant

| relian a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Am ris, dar ce vrei sa pling? Se mai intampla sa faci greseli, asa ca nu vad cei de plins.Tu de ce ai ris la mine, era ceva de ris? laughing

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Umple rezervorul cat de mult poti si mergi normal cu masina. Daca ai facut 100km si masina nu a dat semne este in regula. La urmatorul schimb de ulei recomand schimbat si filtrul de motorina