| MarioDePeTPU a întrebat:

Salut,aveti idee de ce când dau muzica mai tare (navigație Pioneer SPHDA120) intrerupe, în ce sens? Începe un balans stanga dreapta foarte rapid (de sunet) care nu se intelege. Întrerupe mai pe scurt.Ce pot face in privinta asta? Sistem Audio BOSE, Audi A4.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vad ca e navigatie aftermarket, poate nu e conectata corect, sau nu se potriveste cu amplificatorul masinii.
Ar trebui verificata navigatia separat, demontata, ca s-ar putea sa ai o problema la sistemul masinii.
Poate ai undeva fire intrerupte ori in scurt, sau poate ca finalii din amplificator sunt pe duca.
Mai exista si varianta ca semnalul dat de navigatie sa fie prea puternic pentru intrarea amplificatorului. Nu sunt sigur ca masina are amplificator, dar de obicei masinile mai scumpe au cel putin unul, din fabrica.
De la navigatie pleaca semnalul audio prin mufa mare patrata, sau prin mufele RCA?

| MarioDePeTPU explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Amplificatorul nu merge! pun urechea la boxa aia mică din portbagaj si nimic

| MarioDePeTPU explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Unde pot remedia asta, in Ploiesti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MarioDePeTPU):

Nu cunosc Ploiestiul. Cauta pe cineva priceput in electronica auto.
Si un electronist normal ar putea sa se priceapa.