| Balanean30005 a întrebat:

Buna! Am un Audi a3 8p, am inversat bornele pentru o secunda si apoi nu a mai mers casetofonul (aud concert, sistem audio BOSE) am schimbat siguranta si apoi a mers dar nu mai am sunet deloc in masina, nu se aude nici o boxa, nimic...

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai inversat bornele la ce anume? Intrebi dar nici tu nu stii ce, asa ca reformuleaza, da amanunte ce exact ai facut, despre ce borne vorbesti.

| VoidEternal a răspuns:

Verifica toate sigurantele. Daca sunt toate in regula, poate o fi vreun releu (cred, nu ma pricep nici eu), ar trebui sa o duci la un electrician auto

| NisipLaMare a răspuns:

Posibil sa fi ars instalatia si boxele.1 secunda este destul.

| Balanean30005 explică:

Bornele de la baterie, nu exista alte borne in masina