| fucker112 a întrebat:

Salut! Bai, vreau sa cumpar o masina si mi se pare putin dubioasa treaba. Tipul de la care vreau sa o iau a spus ca nu a apucat sa o transcrie pe el dar fiscalul e pe maica-sa.Pe talon scrie instrainat catre el si o are de aprox 4 luni. Daca fac un contract v/c cu el pot sa o transcriu pe mine sau va trebui sa il caut de nebun pe fostul proprietar care e si in acte?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să cumperi o mașină de la cineva, care nu este el propietar. Dacă nu este transcrisă pe el, nu e a lui. Actul de vânzare se face cu propietarul mașinii. Tu îi dai lui banii, iar el îți dă o mașină care nu este a lui. Cum vine asta? Triș, fraudă. înșelăciune.