| AmerikA a întrebat:

Salut baieti.
Mea adus unchiumeo din italia un ATV Honda de 50cc.
Pana acum am circulat cu el doar pe la tara da acum ca sa sfarsit vara vroiam sa stiu daca am voie sa merg cu el pe drum public.Adica s-al aduc la oras la mine, Ca n-as vrea sa stea 10 luni in garaj.

Stie cineva cum procedez?
Stiu ca trebuie sa ai minim 16 ani. Dar trebuie sa-l inmatriculez, trebuie sa iau vreun carnet de conducere? Am voie sa merg cu el asa pe unde vreau eu prin centru brasovului? Pe drum national? PLZ Help sad

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In primul rand cel mai mic ATV produs vreo data de Honda are 300 cmc nu stiu cm al tau are 50 cc! In al doilea rand daca ai atestat de legislatie rutiera si il inregistrezi la primarie ai voie cu el in oras dar nu in afara orasului adica nu pe drum national!

| aplyseby1994 a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai voie sa mergi cu el pe drumurile publice...nici daca ai peste 18 aniwinking