| Sp4RkMan a întrebat:

Salut baieti,o problema cu,un carburator, nu stiu care ar fi cauza pe unde curge benzina,(cand dau sa il pornesc atunci curge) pe dedesubt la carburator, poate ii baga prea multa benzina? mentionez ca, porneste dar se ineaca la un moment dar moare... ceva idei?

Răspuns Câştigător
| FCSB24 a răspuns:

Funda?

7 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Trebuie reglat carburatoru si uitate la surplus

| Sp4RkMan explică (pentru ion933):

Reglajul se face 3 ture pentru ala de aer si 3 ture jumate pentru benzina?happy

| FCSB24 a răspuns:

Iti curge pe la capaul care vine peste plutitor mai exact garnitura aia de cauciuc.o inlocuiesti cu una noua.Si cu reglajul faci asa:1)strangi in dreapta pana in capat si aer si benzzina ca sa fie la 0
2)la aer ii dai 1 tura jumate in stanga si la benzina 3 sau 3 jumate depinde cum vrei sa fie relantiull. sper ca te-am ajutat

| FCSB24 a răspuns:

Daca este prea turat motorul ii dai de la benzina spre stanga ii mai dai pana sta la relantiu..si surubul de la benzina este primul(acela cu arc pe el)Baftaa!

| Sp4RkMan explică (pentru FCSB24):

Am rezolvat problema, dar cand porneste se tureaza ff tare la maxim cred ca e blocata acceleratia!

| FCSB24 a răspuns (pentru Sp4RkMan):

Ce motor ai? stii cum sa faci mai desfaci surubul cu arc pe el de la avans
sa se mai calmeze oleaca

| FCSB24 a răspuns (pentru FCSB24):

Funda?

| 1998tudor1998 a răspuns:

Poate nu e buna proclatca