| flyleaf22 a întrebat:

Cand am dat treseul auto, am avut o neacordare de prioritate. Politistul a notat numarul masinii respective pe coperta dosarului meu. In final, mi-a spus ca am condus bine dar ca nu are ce sa imi faca (colega din masina banuiesc ca a fost putin aranjata). RESPINS. peste 2 saptamani dau din nou traseul, insa tot nu inteleg de ce mi-a insemnat dosarul si.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cand esti sofer, pentru neacordare de prioritate ti se ia permisul, aceasta fiind una dintre cele mai grave erori posibile atunci cand conduci. Deci este normal sa nu primesti permisul atunci cand comiti astfel de greseli in timpul examinarii.
In privinta insemnarii dosarului, ma indoiesc ca notatia respectiva insemna ceva de genul acesta. Probabil politistul trebuie sa completeze niste formulare in urma examinarii si are nevoie de numarul masinii respective pentru motivarea deciziei de respingere (ceva de genul "la intersectia strazilor X cu Y nu a acordat prioritate de trecere autoturismului B-77-ABC").

| Minks a răspuns:

@Georgiana: Ce instructor cand el dadea traseul deja?

| dink08 a răspuns:

Da dracu, eu nu am dat nici un ban si l-am luat.Neacordare de prioritate, Rosu etc te pica din start.Invata sa conduci si sa fii putin atent, dupa aia ia-ti plicu si cumparati ceva frumos.

| killer_1305 a răspuns:

Astepta plicul ca toti politistii happy

| louis3 a răspuns:

Eu cred ca se astepta sa scoti plicul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti visuri cu plicuri! Regis a spus bine, pentru neacordare de prioritate se ia permisul, asa ca sa zica merci ca nu l-a dat jos din masina.
Politistul a procedat mai mult decit corect.
Invatati sa conduceti, sa fiti responsabili si apoi aruncati cu noroi... daca va considerati " fete mari " ( adolf )

| BYBY a răspuns:

Asta e clar, asa sunt pe interes, poate ca astepta banu`, ...Iti spun euwinking sunt pe interes si asteapta banu` fara nici sa miste un deget macar, mai bine ai schimba instructorul cu unul mai maleabilwinking