| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Cand credeti ca e mai bine sa ma înscriu la scoala de soferi? Cu 3 luni mai devreme sau dupa ce fac 18 ani? Daca fac 18 ani pe 21 dec trebuie sa ma inscriu tot pe 21 oct ca sa fie fix 3 luni sau oricand in octombrie?

4 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Fa scoala de soferi la vara in vacanta si nu iti bate capu' in timpul anului ca e un stres in plus inutil. Si eu am facut 18 ani pe 18 decembrie si am facut-o vara dupa bac si admitere la facultate.

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru Zaygon):

Eu sunt a 11a deci nu e problemă de invatat

| George1337 a răspuns:

Eu zic sa o faci dinainte. Eu m-am inscris dupa 3 luni pentru ca nu ma prea pasiona, dar acum cand ma pasioneaza as fi dorit sa ma fi inscris dinainte. Si nu te deranjeaza cu nimic de la scoala, pur si simplu mergi la condus si inveti legislatia, e ca si cum ai avea o materie in plus, dar una care iti place.

| IONEL39 a răspuns:

Tu stii, dupa parerea mea cu atat mai repede cu atat mai bine! eu m-am bagat inainte cu 2 luni si am terminat o!