| Demeister a întrebat:

Daca vreau sa ma inscriu la 16 ani fara 3 luni la scoala de soferi, de ce imi trebuie aviz psihologic?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ca asa prevede OUG 195/2002, rep. in 2006 si este necesar avizul spre a vedea daca esti apt psihic.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu o faci la 18 ani fara 3 luni? Asta e varsta pentru a da de permis. Avizul psihologic iti trebuie oricum, ca sa se vada ca esti apt de a conduce autovehicule.Multi tampiti sunt depistati, dupa un accident, ca aveau probleme psihice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca asta presupune orice dosar pentru scoala de soferi, poate nu esti capabil sa conduci un vehicul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa e legea.

| Oana92 a răspuns:

Pentru inscrierea la scoala de soferi iti trebuie aviz psihologic indiferent de varsta pe care o ai...

| GolopențaAdrian a răspuns:

Ca sa vada daca esti apt pentru asta dar la 16 ani nu stiu daca poti conduce