| Savu37 a întrebat:

Salut.
Când ma apropii de un stop sa un semafor când este pe roșu cum se procedează?
De exemplu : merg cu 30 la ora și ma apropi de semafor franez pana se oprește mașina sau franez pana ajung la viteza de 12 km pe ora și apoi apăs și ambreiajul?
Va mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoti din viteza, apasand ambreiajul si opresti inainte trecerii de pietoni. Apoi cred ca stii ce ai de facut la plecarea de pe loc. Ai facut scoala de soferi, că dai impresia că nu ai luat permisul pe merit?

| Panamax a răspuns:

Eu franez pana cand simt masina ca incepe sa vibreze usor si abia atunci apas ambreiajul.

| ChrisChristian a răspuns:

Franezi pana ajungi in dreptul semaforului dar cat sa l si vezi