| BogdanDGB a întrebat:

Cand schimb pinioanele la bicicleta sa zicem ca pe maneta selectez viteza 4 nu mi se pune pe pinion 4. Dar daca dau pe 3 se pune pe pinionul 4.

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Incearca sa reglezi din suruburile de la schimbator inainte sa schimbi cablul, Sunt doua suruburi din care se poate regla, pui pe pozitia pe care o vrei si si daca nu coboara sau nu urca destul reglezi

Răspuns utilizator avertizat
| Raducons a răspuns (pentru BogdanDGB):

Poate este firul blocat, cauta altul si schimba l apoi faci reglajele din nou