| Florian1999 a întrebat:

Salut,care credeti ca dintre uleiurile 5W40 sau 10W40 este mai adecvat unui motor 2.0 Diesel cu 313202km la bord?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce vine indicat in manualul masinii altfel strici motoru daca asculti dupa nepriceputi

| Digikey a răspuns:

Nu conteaza nr de km.Trebuie sa folosesti uleiul recomandat de producator in cazul tau BMW E46 320 d 5W30 sau 5W40.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ce motor mai exact? Inca nu am auzit de 10W40 in motor diesel. 5W40 da. Nu doar aia conteaza.