| Anonim420420 a întrebat:

Salut, care e cel mai bun benzinar la golf 5? 1.4 mpi, 1.4 tsi sau 1.6 mpi? Astept pareri si cu argumente, multumesc

1 răspuns:
| Alexandrionelu a răspuns:

Din câte am înțeles eu toate cam papa ulei după ce trec de 100-150 k km.
As evita din start tsi-ul, pentru ca turbina poate însemna cheltuieli și complicații suplimentare. Dintre 1.4 și 1.6 mpi, normal motorul mai mare ar trebui sa fie mai fiabil, dar va și consuma mai mult, plus ca impozitul este mai mare. Tu alegi.