| AlexandruInu a întrebat:

Salut,care este treaba cu masinile luate in leasing? Daca achit tot leasingul masina ramane a mea nu? Este vreo smecherie cu masinile astea?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine strangi bani pentru o masina buna si o cumperi direct, servici bun sa fie altfel nu merita ani pierduti si stres, autobuz e suficient

| darrio2007 a răspuns:

Nici o smecherie. O achiti in rate. Daca termini de achitat leasingul, ramane masina ta, normal. Ce intelegi greu?

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Din cauza valorii mari a creditului si potentiala pierdere pentru banca, isi rezerva dreptul sa iti ia masina daca nu mai poti platii ratele, la fel cum fac cu casele. Asta e singura diferenta fata fata de creditele obisnuite.

| AlexandruInu explică (pentru Wr3nch):

A deci ar fi o alternativa mai buna decat sa iau o masina in rate

| Wr3nch a răspuns (pentru AlexandruInu):

Boss leasingul e singurul tip rate pentru masina.(daca nu vrei sa cumperi harburi din Germania cu un credit de nevoi personale) Eu incercam sa zic ca e ca creditul ipotecar. Nu mai poti plati rata, adios masina.