| boss97 a întrebat:

Salut.Care masini consuma mai putin, cele pe benzina sau pe motorina?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Indiferent de combustibilul consumat pot consuma mai mult sau mai putin.Conteaza capacitatea motorului.

| antimulte a răspuns:

Cele cu instalatie GPL.

| Sofer a răspuns:

Motorina, cred ca e cea mai economica.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca sunt similare cele diesel

| ȘefuLaValută a răspuns:

Mai mereu cele pe motorina.

| Americanlife a răspuns:

Depinde sunt mult ex depinde de an, greutate, cap cilindrica dar ti-as recomanda pe motorina

| ATICUS a răspuns:

Castiga 5 euro pe telefonul mobil, tot ce trebuie sa faci este sa iti creezi un cont si sa citesti zilnic oferte promotionale primite prin sms, foarte usor iti extinzi beneficiile.
http://youtu.be/DitgKGG6vjw

| Cinciaruu a răspuns:

Nu conteaza daca este pe gpl, benzina sau disel..Conteaza capacitatea motorului si greutatea caroseriei.Pentru ca degeaba iti pui tu gpl la o masina care cantareste 2 tone..pentru ca o sa traga foarte greu si tot la banii aia ajungi..Intelegi? Eu spre exemplu am un bmw 525 i si am un consum foarte frumos de 9-10% prin oras. Iti recomand cu mare drag masina pe benzina deoarece e sfanta!

| mumia200 a răspuns:

Motorina. insa conteaza si piesa dintre volan si scaun, daca ma intelegiwinking