| ShadowLoleris a întrebat:

Care poluează mai mult dintre motorină și benzină?
Mulțumesc!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Abia astept sa interzica masiniile pe motorina, sa schimbe cu benzina cine are motorina.

| ShadowLoleris explică (pentru mgtow):

Sunt costuri mari pentru conversia de la motorină la benzină, și nici nu știu dacă este posibil!

| mgtow a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Avand masina veche o dai la rabla si cumperi una noua hibrida, dar daca nu-ti convin ratele stai fara masina sau tragi cu aia veche pana crapa motorul sau o piesa vitala care costa mii de eur si o dai la fier vechi

| ShadowLoleris explică (pentru mgtow):

Mașina este am 2017. Nu cred că este veche! big grinD

| gabicoo a răspuns:

Televizoarele Samsung pe motorină. Alea inventate de Anisie pentru teleșcoala elevilor care nu au curent electric!
laughing

| ShadowLoleris explică (pentru gabicoo):

Am văzut reportajul!

| siriusblack98 a răspuns:

Motorina.

| StrongHeart a răspuns:

Dintre astea doua, motorina, dar amandoua polueaza, la urma urmei.

| Panamax a răspuns:

Noile motoare diesel care respecta norma Euro 6D polueaza mai putin decat echivalentul pe benzina.

| SynapseNinja a răspuns:

Motorina poluează mai mult. Se zvonea că vor să scoată motoarele diesel treptat.

| mgtow a răspuns (pentru SynapseNinja):

2025 limita la motorina - in 2040 sa faca numai electrice. Faza e ca omul mai are o masina de epoca gen mini one tinuta in conditii bune sau altele sport gen ferrari F40 etc. Ar fi pacat sa se interzica asa deodata benzina ca motorina putin conteaza dar teoretic ar trebui sa tina mult timp pana la expirare benzina