| AdiMihai25 a întrebat:

Salut, care sunt cauzele la masina, daca tii apăsat accelerația și după 1, 2 secunde întârziere, accelerează, are putere...
Iar pedala de ambreiaj cand ridicam piciorul parca se îneacă motorul asa se simte înfundat...
Nu mai are puterea aceea care o avea înainte.
Iar cand ținem piciorul pe accelerație, tremura usor, nu calcă lin...(e ceva ce simt cu tot fata de cum era înainte. )
Ce ar putea fi mai exact?
#a fost schimbat un piston +cele necesare, chiulasa rectificata, un injector rectificat, uleiul, antigel toate au fost înlocuite si mergea ok, până de curând cand nu prea am mai mers, sa fie posibil din cauza motorinei care e cea standard, a fost stătută sau alte defecțiuni?
Astept păreri din partea celor care se pricep, multumesc!

1 răspuns:
| diNNozo a răspuns:

Clapeta accelerare, egr. sunt mai multe Cel mai bine mergi la un mecanic. nu te pune tu sa schimbi pe ele. fara un tester!