| TheAnonimUser a întrebat:

Salut cat costa inmatricularea si care sunt etapele acesteia la o masina adusa din Germania Motor 1.1 An 196. Euro2. Daca se poate o suma per total...

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

La asta mai pui si asigurarea care e in jur de 1200 RON daca ai mai putin de 30 ani, sau 300RON daca ai peste 30 de ani, taxele de talon si numere in jur de 150RON si autentificarea la RAR care e in jur de 120 RON. Total : cam vreo 2000 lei.

6 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Spune macar marca si modelul sa imi dau seama cat gaz scoate pe teava. Degeaba imi zici euro2 daca nu stiu emisiile.

| TheAnonimUser explică (pentru MariusF23):

Fiat Punto

| TheAnonimUser explică (pentru MariusF23):

Fiat Punto Mk1

| MariusF23 a răspuns:

Taxa auto 2015 în EUR 332.4
Taxa auto 2015 în RON 1465.65

| MariusF23 a răspuns (pentru MariusF23):

La asta mai pui si asigurarea care e in jur de 1200 RON daca ai mai putin de 30 ani, sau 300RON daca ai peste 30 de ani, taxele de talon si numere in jur de 150RON si autentificarea la RAR care e in jur de 120 RON. Total : cam vreo 2000 lei.

| Florian20405 a răspuns:

Salut.
Deci prima data va trebui sa faci RAR-ul, daca masina este mai veche de 98` platesti la rar 200E laughing) asa a facut cineva care a adus un polo din 97 din Germania laughing)) a dat pe ea 200E a platit la RAR 200E.
Eu cu masina mai noua am ajuns undeva la 500E cu totul, deci tu ajungi undeva la 600-700E,deoarece timbrul va fi minim de 350-400E.
Bafta! La rar nu ai cum sa platesti 120 de ron laughing) mai incurca lumea Marius, poate la o masina inmatriculata deja in RO.
Deci ia in calcul sfatul meu, adica aproximativ suma care ti-am spus-o eu.O sa vezi si o sa-mi dai dreptate dupa ce faci toate taxele etc.
Bafta, drumuri bune!

| TheAnonimUser explică:

Fiat punto