| mafiot1 a întrebat:

Salut.Cat costa intretinerea pe luna pe an al unui Mustang GT 2.3 EcoBoost in Romania? Dar cat este Impozitul pe an in Romania? Dar cat costa intretinerea pe luna si pe un an al unui Mustang GT 5.0? Dar cat este Impozitul pe an al unui Mustang GT 5.0?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Crezi ca o sa-ti iasa biletul asta bomba https://www.tpu.ro/......i-trebuie/ si iti vei permite un mustang?
Daca masina este noua nu costa niciun leu intretinerea pe luna, ai de bagat doar combustibil si atat.
Impozitul si consumul sunt usturatoare la varianta 5000 cm3 de asta toti puriflicii care au mustang in ROMANIA au varianta cu motor de 2.3, si aia e atat de rapida ca ti-o iei de la orice leon cupra de exemplu.
Cine isi permite varianta de 5.0 litri nu se uita nici la consum nici la impozitul anual sau la intretinerea masinii, ca are de schimbat ceva la ea, consumabile.
Impozitul anual la varianta de 5000 cm3 e in jur de 8000 de lei
Impozitul anual la 2300 cm3 este de aproximativ 912 lei

Reviziile la o masina noua se fac la reprezentanta si costa destul de mult indiferent ca e mustang,sau seat ori skoda, daca ai de schimbat si consumabile atunci pretul urca mult.
Desigur ca daca masina e second hand poti folosi piese aftermarket, de producator, si costurile vor fi putin mai mici decat produsele originale. Dar oricum ai de facut revizia anuala + consumabile cand e cazul, aici insemnand placute, discuri, kit ambreiaj, bateria auto, bucsaraie, amortizoare etc

| sierra1 a răspuns:

Mami: fiecare-și ia mașina pe care si-o permite. După cum văd, tu nu ți-o permiți. Intrebă-ne deci cât e impozitul și alea-alea la o mașină cum e un matiz sau similare

https://www.tpu.ro/......i-trebuie/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine are o asemenea masină? Cîti români au? Nu avem nu stim cît costă

| Zuzu1991 a răspuns:

"Mustang GT 2.3 EcoBoost"?!?
mustang eco = DE CINE FACI MISTO?!?
ecoboost = DE CINE FACI MISTO?!?

Mustangul e masina americana cea mai multpreaiubita dar si cea mai multpreaconsumatoare deci "eco" e o insulta in abele directii, chiar daca exista pe bune asa o masina, "de cine faci misto" ramane pe bune, pentru ca e CHIAR LA MISTO!