| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Cat costa sa radiezi un SRL?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Te costa mai mult decat infiintarea lui.
Prima data trebuie sa se achite toate datoriile firmei, dupa care trebuie sa se faca si sa se predea la finante bilantul contabil de inchidere.
Daca firma nu mai are datorii, atunci se convoaca adunarea actionarilor si se stabileste impartirea averii ramase al firmei.
La urma se depun actele de lichidare la Registrul Comertului si se publica in Monitorul Oficial.
Costul fiecarei etape se suporta din bugetul firmei (in lipsa: din bugetul asociatilor).

Discuta cu contabilul firmei, el te va putea indruma si va conduce lichidarea.