| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Cat costa o segmentare a motorului 1.6 benzina la Golf 4?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la 2500 de lei in sus, cu tot cu piese.

| zilog a răspuns:

900 lei
că o să te ia mincinoșii că vai că trebuiesc rectificte scaunele de la supape mai dă si tu 300 lei
apoi o să îțî spună că ți-au schimbat niște oring-uri de pe la tacheți mai dă și tu 100 lei
apoi o să îti spună că nu mai merge aceeași garnitură de chuloasă cumpără alta

depinde peste ce excroc dai că în general sunt excroci marea majoritate a lor
nu știu cum să te facă de cât mai mulți bani

am dat peste mecanici care m-au mințit la greu
cumpărasem tot pentru dreapta arc flanșa cap planetara rulment multe lucruri pentru directie si mi-le-a pus tot pe alea vechi si mi-a picat roata jos in 70 Km si am fost la alt service si mi-a spus că totul este vechi

am avut probleme cu mecanici care au tăiat cu sficul din segmeți ca să intre si pe urma nu prea avea compresie

dobitoci hoti hapsâni mercenari majoritatea

mai bine incerci să îti schimbi singur segmentii că este foarte ușor sî nu ai ce să strici
cauti filmulete pe Youtube