| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Cat costa scoala de soferi pentru categoria B in Arad?

6 răspunsuri:
| a9r4 a răspuns:

Salut, depinde de scoala de soferi...eu ti-as recomanda insa AS, nu e cea mai scumpa nici cea mai ieftina, insa au conditii bune si nu se compara cu altele. De la 1 Iulie cred ca au marit astia preturile peste tot, dar mi se pare ca in jur de 9 milioane trebuie sa fie. Gasesti si mai ieftin la instructori care lucreaza pe cont propriu etc...

| sebitzu99 a răspuns (pentru a9r4):

La AS acuma este 14 milioane

| anonim_4396 explică (pentru a9r4):

Si pe langa cursuri ce se mai plateste?

| sebitzu99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic.Deci,prima data mergi sa te inscrii. Acolo trebuie sa platesti, mai iti faci niste analize plateti aproape toate de ei, apoi iti faci rost de cartea "Codul Rutier National" pentru categoria B (ori stii pe cineva care tio imprumuta ori o cumperi de la ei), trebuie sa inveti de pe carte, cand esti pregatit mergi la instrutor si va trebui sa conduci 2 ore pe saptamana cu instructorul pana cand ai 24 de ore de condus, dupa ce ai 24 de ore dai sala apoi orasul.(Poti plati cum fac alti ca sa treci mai repede "Spaga")

| anonim_4396 explică (pentru sebitzu99):

Pf, incredibil ce or marit preturile

| sebitzu99 a răspuns:

Si fratele meu acuma sa inceput si costa 14 milioane (1400 lei)