| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cat de greu e la traseu categoria B? pentru cine a dat..stiu ca depinde de cat stii tu sa conduci dar zic asa ca atmosferalaughing sala am luat-o fara probleme iar de controlat masina ma descurc, doar ca in trafic treaba e diferita..astept pareri

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din câte îmi amintesc eu eram foarte speriata, dacă ești emotiv trebuie sa fii foarte calm și sa fii cu ochii in 4 in permanenta. Examinatorul o sa te testeze in toate situațiile sa vadă dacă te descurci. Dacă faci greșeli minore adică nu te asiguri bine o data sau ți se oprește motorul nu se întâmpla nimic, poate trece cu vederea dar dacă nu acorzi prioritate, nu oprești la semafor sau faci greșeli are necesita intervenția polițistului ești picat din start. Deci trebuie sa știi foarte bine regulile, sa fii atent și sa nu ai emoții. Bafta!

| LumiBo a răspuns:

Traseul poate fi si complicat si simplu. Depinde cel mai mult de cat de relaxat esti si de examinator. Probabil ai auzit de toate discutiile referitoare la examinatori, dar daca nu, iti spun pe scurt:
exista 3 tipuri de examinatori: 1. cei care nu te trec din prima (oricine ai fi sau oricat de bine ai conduce) 2.cei care sunt ok si 3. cei care asta sa fii "generos".
Daca conduci bine, trebuie sa ai putin noroc.
Oricum, multa bafta si incredere, traseul nu e greu in sine