| benga94 a întrebat:

Salut, nu știu dacă am ales bine categoria aștept păreri de la cunoscători despre parfumuri
bărbătești care sa persiste mereu. Mi se pare ca dau banii degeaba și nimic bun și de parfum de mașină aceeași treaba, iau azi 2 zile ok, după gata.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, va trebuii sa te uiti ce cumperi, pentru ca de cumperi "apa de toaleta", "apa de parfum" sau "apa de colonie" astea nu sunt parfumuri, sunt doar putinparfum intr-o sticla mare de apa, si mirosul lor persista doar cateva ore.
Parfumul in sine, este foarte scump, peste 300 lei o sticluta de 50ml si rezista 24 de ore, cel putin.
Asadar, orienteaza-te ce cumperi, ca sa stii de ce nu persista miroul, asa cum doresti.

In ce privesc deodorantele de masini, nu sunt ca parfumurile, de aceea sunt atat de ieftine si evident, nu rezista mult, doar cateva ore.

Răspuns utilizator avertizat
| Sonia822 a răspuns:

Nu rezista alea din market, avon, oriflame. Orice iei de la Sephora, Douglas, Notino, magazina de profil, rezista si costa pentru ca rezista.

| Sonia822 a răspuns:

La cel de masina ar trebui sa renunti, si la cel de camera deasemeni. Sunt niste chimicale, care se absorb in mucoasa plamanilor, prin inspiratie, si in timp faci boli de plamani, astm, etc..mai rau