| florinush09 a întrebat:

Salut cat m-ar costa un golf 5 motor 1.4 benzina adus din Germania nu imi dati site-uri gen mobile.de pe alea le-am vaut si eu ma interezeaza opinia celor care si-au cumparat masina de acolo fara intermediari! stima

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Preturile de acolo sunt preturile reale la care mai adaugi transportul masinii pana aici cam 300 de euro cu tot cu benzina, viniete, vama etc. si daca o aduci pe trailer cu firmele cam 200 pentru ca ei aduc mai multe si iesi mai ieftin, apoi actele si imatricularea aici cam 500-700 de euro in functie de unde faci actele si de anul de fabricatie! Nu merita sa aduci din Germania cu taxa auto de acum, importul a mers pana prin 2007 acum nu mai este absolut deloc rentabil este o prostie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca in jur de 5000-6000 euro, fara inmatriculare, depinzand de kilometri parcursi si de cat de bine a fost intretinut.

www.automarket.ro
www.ooyyo.de
www.autobizz.ro
www.bestauto.ro