| Chez0nz a întrebat:

Salut, cat ma costa drumul Anglia Romania cu aproximatie. Vreau sa îmi cumpăr o masina si vreau sa o aduc pe roti si vreau sa știu cat ar costa.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu uitati si de taxele de autostrada.

| mgtow a răspuns:

Pana in Spania am platit vreo 360€ o noapte la hotel 2 alimentari full autostrada si 10h in 1400 km. 5 ore fara oprire apoi dupa 15 min de stat in picioare inca 5h am tras dupa ce am plecat de la hotel

Bula
| Bula a răspuns:

Te costa combustibilul cumparat pentru intregul drum + mesele si cazarea la opriri.
In tara te va costa inscrierea in circulatie, respectiv mutarea volanului din dreapta in stanga (cel mai costisitor, daca e cazul).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde si ce masina ai si cat consuma. Doar benzina/motorina te vor ajunge cam 250euro.
vignietele prin Ungaria, Austria si Romania vreo 30 euro si ele
Mancarea + cam 2 nopti de cazare ti ar trebui inca 100 euro... te duce cam in 400

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta pe Facebook grupurile "români in Anglia", si intreaba acolo, ca oamenii sunt in temă.
Prichindeii de aici fură curent laughing
Unul n-a pomenit de ocean... Mancare să ai.

| stefandaniel94 a răspuns:

Ca si combustibil undeva la pana in 200 euro. iti faci niste senvisuri si talpa. Drum bun!