| mafiot1 a întrebat:

Salut.Cati ani rezista o masina nou-nouta din anul 2019 ca si marci auto:BMW,Mercedes Benz, Rolls-Roice etc cu toate revizile facute la timp si corect in service-uurile autorizate BMW etc?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cat timp nu se accidenteaza, distrugandu-se total.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vad ca ai o pasiune pentru intrebari din astea vagi.

Sunt masini vechi si de 100 ani care rezista

Exista si masini de la inceputurile marcilor amintite de tine in stare perfecta de functionare... bineinteles conteaza intretinerea. In familie am avut o dacia 1300 care a prins 30 in stare de functionare... am avut vecini care conduce o Solenta din '01 si e in stare perfecta de functionare, la fel cum am un coleg care are o Skoda de vreo 4 ani si e praf. deci

| sierra1 a răspuns:

Sigur mai mult decât reziști tu

| ziftode a răspuns:

Daca imi iau un harem nou, nout, cu 72 de virgine
OARE CAT REZISTA?!?

| TheTom7 a răspuns:

Cat va fi in garantie sa fi sigur ca nu vei avea probleme, dupa daca esti atent sa schimbi tot la timp te poate tine si o viata, dar nu stiu de ce ai vrea sa ti o masina atat. nu prea poti sa iti faci planuri de astea de acum daca o sa ti o masina toata viata. dupa 10ani totusi o sa vrei ceva nou, zic eu. Si legat de astea eu zic ca mercedes merita mai mult ca bmw, e-class-urile sunt recunoascute pentru fiabilitate si sunt folosite de foarte multi ani ca taxi in Germania, Olanda si alte tari.

| TheTom7 a răspuns:

Si legat de e-class-uri cred ca ai auzit si tu de ala cu 3. 5mil km realilaughing ce-i drept era vechi si era totul simplu la el si normal era fiabil, dar si astea de acum sunt ok