| BSS a întrebat:

Salut, ce ati alege dintre Bmw, Passat si Skoda Octavia. Toate intre anii de fabricatie 2000-2005. Si de ce ati ales firma respectiva.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

BMW clar nu la anii aia de fabricatie. E o masina premium, probabil alergata peste 250.000 km si cand incep ca pice piesele la ea o sa te usture buzunarul.

Intre passat si octavia, cea la care gasesti afacerea mai buna. Sunt practic acceasi masina cu un plus de comfort pentru vw

| dragodana a răspuns:

Salut! Parere a unei persoane care nu se pricepe la mecanica auto.Mi-e imi place Passat.Am calatorit intr-unul si asta e singurul motiv pe care il aleg.

| Kreefy a răspuns:

Skoda Octiva, este fiabila, consum foarte mic pe diesel ( 3-4% ), se intinde la drum, piesele nu sunt foarte scumpe, intretinerea la fel, cred ca ar merita mai mult.
Dar daca doresti ceva de viteza, turat ar fi BMW...este masina de viteza... Dar. dupa 100.000-150.000km vei incepe sa bagi bani in ea.
de VW Passat, nu stiu ce sa zic, e o masina buna dar nu te va tine mult timp.