| iSwag a întrebat:

Ma intereseaza o Skoda Octavia 2, an de fabricatie 2005-2008, cu undeva la 150 000 km. Nu stiu ce sa aleg dintre 1.9 TDI si 2.0 TDI. Care dintre ele e mai fiabil?

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

1.9 Forever.

| iSwag explică (pentru ȘefuLaValută):

La 1.9 ma gandeam si eu, dar asteptam niste pro/contra-argumente pentru ambele cazuri.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru iSwag):

Ai de asteptat.Motoarele astea 2 sunt cele mai dezbatute pe internet daca vei cauta vei gasi absolut tot ce vrei

| iSwag explică (pentru ȘefuLaValută):

Am cautat inainte de a intreba, dar gaseam doar raspunsuri subiective: "2000 ca a avut bunica odata si merge bine. /// 1900 ca mie imi place mai mult/// 2000 ca e mai mult decat 1900///"

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru iSwag):

Nu stii sa cauti.De aici nu mai e problema mea si nu mai face obiectul acestei intrebari

| iSwag explică (pentru ȘefuLaValută):

Nu cred ca iti trebuie doctorat in informatica pentru a cauta ceva pe internet.

In fine, raman la 1900.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru iSwag):

Bine faci!