| Alexdalex a întrebat:

Ce documente iti trebuie ca sa circuli cu masina?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pemis, Cartea de Identitate a soferului si a masinii, Certificat de Inmatriculare masina, Asigurarea obligatorie, ITP-ul (Intretinere Tehnica Periodica) si Rovigneta. Daca masina nu este a ta trebuie si o procura de la notar. Altfel poate fi considerata furata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu il asculta pe Salontanul nu se pricepe la categoria auto.

cartea de identitate a vehiculului nu ti o cere nimeni decat atunci cand faci iTP ul sau cand vinzi masina

cum nici procura nu e obligatorie