| MaxiEcho a întrebat:

Dacă persoana decedata are mașină, urmași lui cum pot sa o vândă, adică ce documente trebuie?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mostenitorii o pot vinde dupa ce fac procedura succesorala si obtin certificatul de mostenitor.

| Caro34 a răspuns:

In mod normal trebuie facuta succesiunea, apoi urmasii isi pot vinde partea care i se cuvine fiecaruia! Un notar te-ar putea lamuri mai bine, daca-i explici in detaliu problema. Numai bine!

| Prezidentul a răspuns:

Complicat...

| Alexandr a răspuns:

Mai bine intreaba un notar...nu mai cauta raspunsuri complicate de copii! (:

| ChrystianSandu a răspuns:

Daca persoana are mostenire, consulta documentul, daca nu, si daca esti urmas de sange, poti merge si intreba un notar sa iti treaca masina pe numele tau si sa o vinzi. Citeste: http://www.urbaniulian.ro/......si-legala/ - o sa te lamuresti.