| Alexamelissa a întrebat:

am o intrebare..de documente imi trebuie pentru transferul masinii de pe o persoana pe alta. masina e inmatriculata in rom.va multumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. contract de vanzare cumparare
2. asigurare pe noul proprietar
3. adeverinta ca taxa de mediu e platita sau plata acesteia in caz contrar
4. adeverinta de la finante cum ca vanzatorul a scos-o de pe numele lui
5. chitanta plata taxa de certificat
6. chitanta plata taxa de inmatriculare
7. fisa de inmatriculare facuta la finante prin care cumparatorul ia masina pe numele lui la impozit
8. cu toate astea si actele masinii (civ + talon) la politie pentru inmatriculare.