| wasambi a întrebat:

Ce fel de ulei trebuie folosit pentru audi a4 1.6, pe benzina? big grin

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Acum depinde, iarna 5w40 si vara 10w40, dar depinde si de gradul de uzura al motorului.Nu este rau sa adaugi si o cutie de 330gr.aditiv de ulei pentru uzura si fum

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

10w 30 sintetic, asa puneau mecanicii unde lucram eu la motoarele astea... pentru lamuriri exacte daca vrei intreaba un mecanic cand esti in trecere pe la un atelier de reparatii auto.

| Chezz a răspuns:

Salut, daca e varianta de 101 cai pe modelul b5 cum am eu iarna bag 5w40 si vara 10w40 de la Castrol Magnatec sau EdgeSport. Iarna Magnatec si vara Edge. Funda?