| raffl3boi a întrebat:

Salut, ce inseamna "eliberatul de fiscal"?

In curand doresc sa cumpar o motocicleta Yamaha YZF R125 si pe olx la unele in descriere scrie "eliberez fiscal pe loc!".
Sunt incepator si nu am idee.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de certificatul de atestare fiscala pe care vanzatorul trebuie sa-l dea cumparatorului la data incheierii contractului de vanzare-cumparare. Acesta este necesar pentru cumparator la inmatricularea motocicletei.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa cumpar o motocicleta ...Sunt incepator si nu am idee"

adresează-te unei firme de intermediere, așa sigur nu iei țepe!

| 4ndr33y a răspuns:

Ca o scoate de pe numele lui de la impozit si iti da dovada.