| bogz a întrebat:

Ce parere aveti de un motor de mobra daca il pun pe un kart, am cam 70 kg.Motorul scoate cam 4cp, nu este prea slab?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pentru un kart nu este, oricum cu karturile nu ai voie pe drumurile publice si pe o pista de kart atinge cam 60 km/h daca este bine reglat si are o cutie potrivita, deci ajunge!

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

E mult de munca pentru a duce un motor de mobra la 4cp.in plus, pentru un randament optim, trebuie sa mai umblii si pe la raporturile din cutie.parerea mea.

| george87 a răspuns:

Din experienta iti spun, am avut un kart k motor de 125 cm3, si dezvolta 30 de cai in 2 timpi,era destul de nervos, pe urma ultima achizitie este unul k motor de honda cbr de 600, intr-un cuvant,,MONSTRU,,o sa ai mult de munka, sa modifici.dar ce sa zic, bafta