| Mario1999 a întrebat:

Ce parere aveti despre automobilele Ford? Este cineva posesor al unei astfel de masini? Cum se descurca la consum si ce performante are? Unde este plasat Ford, fata de alte marci si ce competitie are? As dori cat mai multe informatii, dar in special opinii personale, daca se poate. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Depinde de FORD? berlina, furgoneta, break! in general FORD, ramane FORD, unul dintre asii constructiilor de autovehicule! nu te speria! ford nu cosuma mult! ca berlina, 5.8 pana la 6.7 in oras, combinat 6l la suta de km!

6 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

Salut.Ca si consum sunt chiar foarte ok.Ca si putere, nu sunt cine stie ce, doar ST-urile sunt ceva de capul lor.
Fordul este clasat cam in felul urmator: peste renault si pegeout dar sub Volkswagen, Audi, Skoda sau Seat.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Florian20405):

De cand Ford e peste Renault la general si LOGIC ca ford e sub Audi, ca Audi e brand premium.Acolo trebuia sa compari cu Volvo, alfa, fiat etc.Si nici cu Volvo

| MariusF23 a răspuns (pentru Florian20405):

Poate o fi sub audi/vw, dar e peste mizeriile numite skoda sau seat.

| Florian20405 a răspuns (pentru MariusF23):

laughing)))))Hai ca m-ai facut sa rad.Tu stii din ce grup face parte Skoda/Seat?
Baietel, mai documenteaza-te!
Skoda si Seat au aceleasi motoare de Volkswagen Audi.

| MariusF23 a răspuns (pentru Florian20405):

Fratica, or avea ele motoare de vw, dar la calitate interior/exterior(mai ales seat) sunt prastie.

| Florian20405 a răspuns (pentru MariusF23):

Asaaa eee laughing
Ai auzit de Recaro?
Ei bine Seat le are.
Ce-i drept plasticele se simt la interior nu am zis ca sunt cele mai bune la plastice.Dar la comfort, adica la scaune nu ai ce le zice, cel putin la modele mai vechi, fabricate pana in 2005.
Iti arat,"leoane, toleadoare" cu full options la piele(crem) atentie ma refer la modelele pana in 2005! big grin