| hashe86 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii care isi fac manichiura saptamanal, in special cei care folosesc si lac de unghii?
as dori sa aflu niste opinii sa mi dau seama cum as fi privit ce ceilalti.

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Daca iti spun ca majoritatea prietenilor mei[baietii] frecventeaza mai des salonul de frumusete decat minehee hee.in special cele de manichiura si pedichiura... Zic eu ca nu e nimic rau in asta, dar ar fi de preferabil sa folosesti lac transparent si nu cel cu pigmenti pentru cabig grin... poate vei fii privit cu alti ochibig grin!

31 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Personal apreciez un barbat cu maini a caror manichiura este realizata corespunzator. Mainile ingrijite denota delicatete, finete... Ar fi minunat ca toti barbatii sa aiba unghii frumos taiate si curate... nu neaparat cu lac., dar daca este incolor, nu deranjaza..., daca este colorat.hmmmm...este o alta categorie: "la naiba-n puii mei..."

doiny
| doiny a răspuns:

eu chiar le fac manichiura fratelui meu si prietenului meu din cand in cand asa ca din partea mea e super ok un barbat care are mainile si unghiile ingrijite.

| NoName_9903 a răspuns:

Apreciez un barbat cu mainile ingrijite si pielea fina. Lacul de unghii in schimb nu imi place deloc, nici macar transparent si discret.

| Contrast a răspuns:

Cred ca mainile sunt "cartea de vizita" a unei persoane, iar faptul ca unghiile sunt ingrijite nu poate spune despre acea persoana ca este ingrijita si pedanta, un om iubitor de frumos care daca trebuie isi face timp si de doua ori pe saptamana sa isi ingrijeasca unghiile... iar daca trebuie...lacul transparet, sau cel nutritiv sau cu vitamine va fi cireasa de pe tort!

| Mo a răspuns:

Eu apreciez foarte mult un barbat ingrijit! prietenul meu mereu are unghiile ingrijite(date cu lac incolor!) Pentru barbati lacul incolor este cel ideal!

| LCD a răspuns:

E foarte importanta manichiura... tongue important este sa ai unghiile curate, estetice. pe mine nu ma deranjeaza lacul incolor. (in cazul unui baiat, da dovada de ingrijire) a...si mai cunosc baieti care se penseaza. cea ce chiar imi place big grin si mai cunosc multe fete.care sunt de aceiasi pareretongue

| LittleZyzy a răspuns:

O parere foarte buna, bineinteles.nu e nimic rau in faptul ca un baiat se ingrijestewinking

| simona24 a răspuns:

De obicei o femeie(cel putin eu)cand vad un barbat in primul rand ma uit la manichiura si la incaltamainte... daca sunt ok...atunci acela este un barbat de "calitate"... dar fara lac... e totusi prea mult!

| crisa a răspuns:

Daca ai grija de manichiura ta, jos palaria.
Cu lacul de unghii insa, (incolor sau nu)... nu prea ma impac cu ideea... adica barbat-ojat.
Neh... tongue

| muzica a răspuns:

Mie imi plac baietii ingrijiti. asa ca nu am nimic impotriva unghiilor frumos intretinute si facute cu lacwinking

| Darry a răspuns:

E OK.......sunt sigura ca te si epilezi......foarte bine.
Acesti barbati se numesc METROSEXUALI, nicidecum nu fac parte din categ. homo.

| madalina3005 a răspuns:

Cu manichiura sunt total de acord insa... oja/lacul...nu-si are rostul. Nu trebuie sa ai unghiile date cu lac ca sa arati bine. Daca ai toate unghiile taiate, nu lasata una mare, daca le ai curate... e perfect. Renunta la ideea de lac, cred ca nu este cel mai potrivit lucru pentru un barbat.

| hashe86 explică:

evident lac incolor, si cat mai discretwinking

| hashe86 explică:

laughing
haha
sheherezada, nu ma epilez
dar e ok ca ai o parere destul de buna despre asta.
intre timp am scapat si de lacul de unghii, mai exact am scapat de prietena care se ocupa de asta.winking

| ShaKuri a răspuns:

happy e adevarat ca unghiile ofera un prim indiciu in legatura cu igiena unei persoane. si ca barbat daca ai unghiile taiate. curatate.ingrijite. consider ca e suficient. Treaba cu lacul...hai sa lasam astea in seama femeilor.

| loredanarotariu a răspuns:

Mie nu imi plac barbatii efeminati, manichiura lacuita nu cred ca m-ar bucura nicicum. Delicatetea si finetea nu pot fi niciodata calitatile unui barbat in viziunea mea. Dar aici e vorba despre gusturile fiecarei femei in parte. O mana ojata de barbat... nu nu te rog nu

| valsulnorilor a răspuns:

Si eu imi fac manichiura saptamanal chiar mai des imi dau mainile cu crema de maini, imi dau fata cu crema de riduri.Imi fac manichiura in sensul ca imi tai unchiile si imi curat pielea moarta de pe ele dar in nici un caz nu ma dau cu lac, deja ar insemna ca trec de partea sexului opus.
sotia mea e invidioasa zice ca ea la servici nu are timp sa-si faca manichiura eu de ce am timp?
Sa ai mainile ingrijite e OK dar sa te dai cu lac sau oja deja e un sir de?

| cube a răspuns:

Decat un tartan cu pamant sub unghii, mai bine un metrosexual sau un individ ingrijit, curat.

| So.SwEeT a răspuns:

Cred ca nu e nimic rau in faptul ca un barbat sa fie cu miinile ingrijite... dar fara exagerari de tip''lac colorat"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai fi privit de ceilalti sau de celelalte? e destul de important genul. excesul dauneaza, trebuie sa iti stii limitele, important e cum te simti tu si nu cum te privesc ceilalti(lalte), daca totusi vrei o opinie! ...lasa lacul de unghii pentru prietena ta, sigur o sa ii foloseasca, in cazul ca iti aranjezi si sprincenele mesajul meu e acelasi, fara excese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manichiura si pedichiura este necesara si barbatilor. ii apreciez pe cei care au grija si de astea nu numai de muschi. despre lac de unghii... nu cred ca este potrivit pentru un barbat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e cazul de lac de unghi, e de ajuns sa-ti tai si sa-ti cureti unghiile si totul va fi ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva normal ca un barbat sa isi faca manichiura, eu imi fac de 4 ani manichiura si le dau cu lac mereu, nu imi pare un lucru iesit din comun... din contra este pentru igiena si pentru stilhappy asa ca raspunsul meu este pozivit cu legatura la intrebarea tahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat si imi fac manichiura.imi dau cu oja roz(de obicei). pot spune ca ma imbrac ca o fata.imi place sa port dresuri, colanti, fuste, sa ma machez.am chiar si tanga si sutiene.as putea spune ca sunt unul de al vostru.pardon una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea astor baieti cu unghiile facute si cuticulele taiate.le miros hainele pe ei.sunt penibili.asa ca fetelor. aparentele insala.s-ar putea sa aveti mari surprize happy

| el3ctronizenT a răspuns:

Am citit intr. un ziar k daca se continua q "feminilizarea" asta a mascului, gen:epilat, manikiura, pensat...etc... e f posibil k in viitor barbati sa produca cromozomi XX in loc de XY...

| alecs_5368 a răspuns:

E placut sa vezi un baiat care se preocupa de el, care se ingrijeste... dar totusi mie una nu imi plac baietii care stau mai mult in baie decat fetele/decat mine(in acest caz) adica stii... e ciudat si mai ales cand vad lac pe unghiile unui baiat...nu am nimic impotriva nu zice nimeni sa nu ti le cureti, tai etc... da nu stiu cu lac...straight face
nu stiu baietii de acest gen imi dau impresia k sunt mototoli, k "sufera" de ei...

| aurora a răspuns:

O parere buna dar sa nu intervina lacul acela, doar atat

| Albert_Brici_1993 a răspuns:

Este un lucru foarte bun.Atat baietii cat si fetele trebuie sa se ingrijeasca. Igiena nu are pret!