| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce parere aveți despre deținerea și întreținerea unui motor diesel mare in țara noastră? As opta pentru un Audi A6 2012+ si as vrea varianta de 3l diesel.In afara de inevitabilul impozit ce ar mai fi costisitor? Consumul mediu apare ca 5-6% pe site uri..Adica totuși sunt motoare destul de noi, nu mai sunt ca cele vechi

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suspensiile vor avea mult de suferit apoi directia va fi afectata si in timp motorul se duce la ce carburanti exista in tara. Trebe sa ai un salariu bun ca sa bagi diesel premim numa sa nu fie fake si aia. Romania nu e tara unde poti avea masina. Mecanicii au de castigat mult pentru ca lumea intampina probleme cu ele frecvent, drumuri rele carburant de proasta calitate = bani pentru mecanic / avarii pentru client

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca sunt niste bani dati aiurea, si pe taxe si pe achizitie si pe combustibil in conditiile in care nu ai nevoie de un motor asa mare pe infrastructurile din Romania si in conditiile in care sunt motoare de 2l care iti ofera suficienta putere

| Nimeni10 a răspuns (pentru suntserios):

Ai dreptate, nu văd rostul sa iei 3.0 TDI pe drumurile noastre, nu avem autostrăzi

| Nimeni10 a răspuns:

Dacă ai bani sa cumperi un audi a6 automat ar trebui sa ai si bani de piese, dacă nu înseamnă ca nu e de tine mașina