| AlexandruAdy a întrebat:

Salut.
Ce părere aveți despre motorul 2.0 de la Mercedes c200-220 anii 2007-2013?
Sunt ele fiabile, și ce consum au?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Motorul 2.0 de la Mercedes C200 și C220 din anii 2007-2013 a fost considerat în general un motor fiabil și puternic, cu un consum de combustibil acceptabil. Cu toate acestea, ca orice motor, poate avea probleme din când în când. Unii proprietari au raportat probleme cu supapele de evacuare, iar alții au avut probleme cu sistemul de răcire. De asemenea, unii au raportat probleme cu senzorii și sistemul de control al motorului.

Consumul de combustibil al motorului 2.0 de la Mercedes C200 și C220 din anii 2007-2013 a variat în funcție de model și de anul de fabricație. În general, acest motor a avut un consum de combustibil de aproximativ 7-8 litri/100 km în oraș și de 5-6 litri/100 km pe autostradă.

Dacă vă gândiți să cumpărați un Mercedes C200 sau C220 din anii 2007-2013 cu motorul 2.0, ar fi recomandabil să faceți o verificare a istoricului mașinii și să vă asigurați că a fost întreținută adecvat înainte de a face o achiziție. De asemenea, ar fi bine să îl testați și să îl inspecționați cu atenție înainte de a lua o decizie.