| base112 a întrebat:

Salut,ce trebuie sa invat pentru scoala de soferi(intreb pentru ca inca nu m-am inscris si vreau sa invat inainte putin)? Am aceasta carte http://www.elefant.ro/......ml,trebuie sa o invat toata sau anumite capitole?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Citesti legislatia, nu o tocesti pentru ca e destul de incalcita si daca inveti toata legislatia mecanic nu te ajuta cu nimic.

Faci in asa fel sa o intelegi. Totusi prioritar este sa stii semnele de circulatie, semnalele politistului, prioritatea, mecanica, sanctiuni si contraventii, prim ajutor si conduita preventiva, in rest faci chestionare la greu si unde vezi ca gresesti te consulti cu legislatia.