| Ionelarebela a întrebat:

Salut tuturor. Luna viitoare vreau sa incep scoala de soferi pentru categoria B. Am insa cateva nelamuriri.
1. Pentru inceperea scolii de soferi este nevoie de analize medicale( ma refer ca daca imi va fi recoltat sange:()
2. Care este cartea de pe care pot invata? Aceasta este buna http://www.elefant.ro/......03298.html
3. Care este site-ul cel mai de incredere pentru a face teste sau pentru a invata?
4. Dupa cat timp dupa terminarea scolii de soferi pot da proba teoretica?
Va multumesc mult pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

O sa te puna sa citesti niste litere si iti acoperi un ochi apoi celalalt, apoi faci la pc testul psihologic si apesi niste pedale apoi dai cu degetu la un buton cand vezi ceva pe ecran, iti explica la ce trebuie sa dai in momentul potrivit. Inveti cel mai bine de pe www.e-drpciv.ro mediu de invatare si pe www.drpciv.ro faci modul examen. Dupa vreo 2 luni dai examenu la teorie apoi dupa o saptamana sau 2 conducerea si daca nu iei orasu sau proba teorica dai dupa 16 zile teoria si dupa o luna conducerea.

5 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Succes! griji in trafic!

suntserios
| suntserios a răspuns:

1 in terorie da ar trebui sa iti ia sange, in practica nu cred.

2 + 3 www.e-drpciv.ro e site ul oficial. de acolo invata si fa teste

4 cand te programeaza la politie. in functie de oras poate sa dureze si 1 luna

| xAlvin a răspuns:

1.Nu
2.Cred ca e buna.eu am avut din 2012
3.Drpcv.ro iti faci cont
4.Cand te programeaza

| Ionelarebela explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!

| AAAA1Antona99565 a răspuns:

Stai calma, analizele se rezolva sunt de aia fara trei degete caz de un unches si conduce n-are treaba, aleas fictive